Самое интересное в мире науки и удивительная природа

Категории раздела

Интересное [115]
Все інше

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 107

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Статистика

Каталог статей

Главная » Статьи » Интересное » Интересное

Як вибрати насос для свердловини?

Перш ніж приступити до вибору насоса для свердловини, слід визначити, з якими завданнями йому доведеться справлятися. Існує кілька технічних параметрів, які слід враховувати, підбираючи водопідйомний обладнання для свердловин.

Глибина свердловини - мається на увазі значення підстави її дна. Після закінчення буріння ці дані заносять в паспорт свердловини. Але якщо з якихось причин така величина вам невідома, то її можна легко виміряти самостійно за допомогою звичайної мотузки з грузиком. Тоді ви будете знати, насос для роботи на якій глибині і з яким підйомним напором вам потрібен.
Підйомний напір насоса - показує потужність гідравлічного пристрою, на яку висоту воно здатне перекачувати воду. Щоб обчислити цей параметр, спочатку знаходимо висоту водяного стовпа: для цього до глибині свердловини додаємо 30. Отримане число збільшуємо ще на 10% (щоб компенсувати приблизні втрати напору вже у водопроводі). Це і буде необхідний підйомний натиск що використовує центробежный погружной насос.

Продуктивність насоса - максимальний динамічний обсяг води, який насос може перекачати за одиницю часу. Вимірюється в м3 / год і л / хв. Щоб підібрати насос потрібної продуктивності, слід знати статистичний і динамічний рівень води в свердловині, а також дебіт свердловини.
Статичний рівень води в свердловині - глибина дзеркала води від поверхні землі в стані, коли зі свердловини не відбувається забір води. Важливий показник для вимірювання динамічного рівня води.
Динамічний рівень води в свердловині - це відстань від входу в свердловину до дзеркала води під час тривалої роботи насоса. Під цей рівень коректують глибину монтажу насоса, щоб він не працював «в суху», а також підбирають продуктивність агрегату. Динамічний рівень залежить від дебіту свердловини, а також діаметра обсадних труб.
Дебіт свердловини - кількість води, що видається свердловиною в одиницю часу. Якщо продуктивність насоса буде більше, ніж дебіт свердловини, то висота водяного стовпа буде падати до критичної позначки. Що загрожує частими відключеннями для пристроїв з захистом від холостого ходу, і поломками, якщо така опція не передбачена. Фахівці рекомендують вибирати насос з продуктивністю в п'ять разів менше, ніж дебіт свердловини.
Діаметр труби свердловини - величина, що визначає необхідні габарити погружного насоса і його потужність. Насоси глибинні найчастіше виготовляють під свердловини з діаметром 100 мм (або 4 дюйма). Врахуйте це ще на етапі бурильних робіт.
Витрата води - передбачувана потреба у воді, яку розраховують, виходячи з норми в 200 л води на добу на одну людину. Тобто для сім'ї з чотирьох осіб оптимальна потужність насоса повинна становити 30-50 л на хвилину. Але якщо на свердловину планується додаткове навантаження (а саме - полив городу, газону), то до отриманого результату слід додати ще 50 л / хв. Так як потреба у воді для таких потреб складає в середньому близько 3-6 літрів води на метр квадратний ділянки на добу.
Якість води - кількість і величина механічних домішок, загальна мінералізація видобутої води. Отримати ці дані можна, здавши зразок води зі свердловини в лабораторію (такі аналізи зазвичай роблять в санстанціях, водоканалі, а також у деяких компаніях, що займаються бурінням свердловин). У техпаспорті насосів для свердловин зазвичай вказують, для роботи з якою водою призначена окремо взята модель.


Якісні глибинні насоси для свердловин: основні ознаки

Щоб купити свердловинні насос відмінної якості, потрібно не тільки підбирати його під згадані технічні параметри. А також звернути увагу на наступне.

Корпус. Це повинен бути моноблок з міцної нержавіючої сталі.
Багатоступенева насосна частина. Більша кількість на валі робочих коліс з крильчатками - гарантія більш рівномірної роботи і менших енерговитрат.
Крильчатки з термостійкого пластику або нержавіючої сталі. І те й інше важливо для тривалої служби глибинного насоса. Але другий варіант краще, так як попереджає швидке зношування деталей.
Зворотній клапан. Його наявність запобігає зворотний хід вже вміщеній рідини.
Захист від перегріву. У разі виникнення «сухого ходу», коли рівень води в свердловині падає нижче насоса, система автоматично відключає агрегат.
Ступінь захисту IP68. В системі міжнародної класифікації це найвищою ступінь захисту оболонки електроприладів від твердих предметів і води.
Клас ізоляції В. Необхідний рівень стійкості ізоляції при нагріванні до 130 градусів за Цельсієм.

Категория: Интересное | Добавил: 329 (18.06.2015)
Просмотров: 550 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Вход на сайт

Поиск

Интересно