Самое интересное в мире науки и удивительная природа

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 107

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Статистика

Блог

Главная » 2017 » Январь » 12 » Націоналізація «Приватбанку»
01:20
Націоналізація «Приватбанку»

Восени 2008 року одна незнайома дама продала належні їй офісні площі в київському «Ботанік Тауер» на вул. Саксаганського за 800 тисяч доларів готівкою. Хотіла мільйон, але сторгувалася «всього лише» за 800 тисяч.
 
    Через два тижні трапився черговий всесвітня криза, який пройшов і по Україні (спасибі глобалізації, до якої ми всі так прагнули). Ціни на нерухомість впали в рази, а дама якраз поїхала на ПМЖ в США. Уявляю її радість від усвідомлення вчасно оформленої угоди.
 
      Уміння вчасно продати (купити) - талант бізнесмена або удача, або результат отриманих знань і навичок, або володіння специфічною інформацією. Відомий не лише в Україні олігарх Коломойський, можливо, не володіє багатьма якостями - співчуттям, почуттям такту, нездатністю не взяти те, що погано лежить і те, що лежить добре ... Але йому не можна відмовити в унікальних здібностях - чуття на те, що і коли потрібно купувати, а що і коли потрібно продавати.
 
     В українських ЗМІ вже кілька днів ходять наполегливі чутки про прийдешню націоналізацію «Приватбанку». Навіть кажуть, що рішення про це вже прийнято Нацбанком. Якщо це так і є, то Коломойському можна аплодувати стоячи.

Позитивні зміни читайте тут: Национализация Приватбанка.
 
     Продати створений потом і кров'ю (не своїми, звичайно) найбільший банк України, якщо і не на піку його могутності, то в період лідерства на внутрішньому ринку - наступити на горло власній пісні. Але Коломойський не був би Коломойським, якби не зробив це вчасно. Зараз Україна знаходиться в подібній ситуації з осені 2008 року. Відмінність в тому, що світова криза проявляється по-іншому. Багато країн пристосувалися до нього. А, наприклад, Росія, незважаючи на потуги Заходу з його санкціями, практично повернулася до показників економіки досанкціонного періоду.
 
     Загрожувати Приватбанку складно, так само, як і однозначно відповісти на питання - хто від кого більше залежить - фінансова система України від Приватбанку, або Приватбанк від рішень НБУ?
 
     Воювати з владою в країні, в якій не діють закони, сенсу немає. Багато рішень на вищому рівні приймаються, виходячи з «політичної доцільності», за допомогою «озброєних активістів», а часом і за участю посла Сполучених Штатів. Це Коломойський знає на власному досвіді.
 
      Втім, почасти, відсутність законів грає на руку і Коломойському - він має і фінансові можливості купити рішення суду, та й своя приватна армія є.
 
     Бажання провести націоналізацію Приватбанку можна пояснити прагненням Порошенка до встановлення монополії у фінансовій сфері, а також завдає серйозної шкоди конкуренту в його фінансовому могутність.
 
     Задля посилення свого впливу Порошенко готовий піти і на збільшення боргового навантаження на бюджет - адже не з своєї кишені президент-кондитер буде виймати гроші.
 
      А проти виділення коштів на націоналізацію Приватбанку не заперечує і МВФ. МВФ дозволив провести емісію Нацбанку в розмірі 166 млрд. Грн. (!), Частина з яких може піти на націоналізацію Приватбанку.
 
     Втім, знаючи пристрасть нинішнього українського керівництва до тотальної приватизації, можна не сумніватися, що та частина Приватбанку, яка перейде під контроль офіційної влади, надовго у держави не залежиться.
 
     Вона знову буде приватизована, коли буде знайдено «ефективний власник». А він уже знайдений, але поки не озвучена. І витрати на подальшу приватизацію будуть набагато менше тієї суми відступних, які отримає Коломойський.
 
     Як Україна проводить аукціони держмайна, можна бачити по процедурі приватизації Одеського припортового - чим далі, тим дешевше для покупця. І в цьому випадку різниця в сумах націоналізації / приватизації, як завжди, буде вкрадена з кишень звичайних громадян.
 
     Для «пересічного» українця серйозних проблем в цій процедурі немає, крім погіршення загальної економічної ситуації в країні, що на собі відчує кожен (збільшення боргового навантаження на бюджет, наслідки монополізації ринку, посилення загальної нестабільності у фінансовій сфері) - банк не закривають, не ліквідують , просто змінюють власника. Можливо, зміняться незначно умови по кредитах і депозитах, але зараз складно чимось здивувати громадян України.
 
      У самому Приваті спростовують інформацію про націоналізацію. Але, якщо все ж Коломойський піде на це і не зробить серйозного опору, то така угода буде більш ніж вигідною для нього. На виручені кошти незабаром він зможе не тільки повернути втрачене, а й значно розширити свій вплив у фінансовій сфері України.

Просмотров: 556 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Вход на сайт

Поиск

Интересно