
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), акціонерне товариство (АТ), закрите акціонерне товариство (ЗАТ), індивідуальний підприємець (ІП) – з цього різноманіття організаційних форм за статистикою засновник (засновники) нових компаній найчастіше зупиняються на ТОВ. Логіка зрозуміла, адже для власника саме ТОВ є найзручнішим варіантом по самим різним аспектам – бухоблік, особиста відповідальність, ліквідація, реорганізація, і в тому числі відкриття.
Реєстрація ТОВ сама по собі процедура не складна. Засновнику потрібно визначитися з назвою, напрямками діяльності, юридичною адресою, заповнити анкету, оплатити держмито в розмірі 4000 руб і подати документи в податкову інспекцію. Потім через 5 днів отримати документи на вже зареєстровану компанію.
Ми впевнені, що якщо Ви поспіль зареєструєте п'ять компаній, то і насправді, реєстрація нового ТОВ не буде викликати ніяких проблем.
Але, коли все робиш вперше, коли ти знаєш, що держмито не повертається навіть у випадку негативного рішення в податковій, коли, як зазвичай, зареєструвати ТОВ потрібно в максимально стислі терміни, то навіть вибір назви компанії може ввести людину в ступор, не кажучи вже про таких операціях, як підбір юридичної адреси або вибір кодів КВЕД.
Отримати допомогу у реєстрації ТОВ можна тут: регистрация ип.
Давайте розберемо найбільш типові помилки, за які податкова інспекція відмовляє в реєстрації ТОВ, і кожен з читачів сам для себе визначить, чи є сенс йому платити 2000 – 4000 рублів посередникам або займатися самостійно питаннями реєстрації.
Почнемо з помилок у заповненні заяви. Як показує практика в середовищі власників не так багато уважних до дрібниць людей. Орфографічні помилки при написанні юридичної адреси, назву компанії та зазначення ПІБ засновників займають почесне третє місце в переліку причин, чому відмовлено в реєстрації.
Також не вірно вказують коди КВЕД, з-за чого тільки що зареєстрована компанія не може займатися основним видом діяльності.
Пам'ятайте, що підписувати заяву потрібно у нотаріуса. У зворотному випадку Вам необхідно буде повернутися в офіс і роздрукувати документи заново.
Помилки у назві компанії теж зустрічаються нерідко. Існує ряд вимог до назви компаній обов'язкових для виконання. Наприклад, у заяві потрібно вказати Повне і Фірмова назва організації. Якщо Ви вкажете, що Повна назва організації - Товариство з обмеженою відповідальністю «Перемога», а Фірмове – ТОВ «Перемога», то значить всі витрачені на реєстрацію гроші витрачені даремно, так як з податкової інспекції точно прийде відмова в реєстрації, тому що фірмове найменування не містить слова "з обмеженою відповідальністю".
Чи назвете компанію «Фірма LTD», і теж отримаєте відмову. Причина - всі назви повинні бути тільки російською мовою.
А якщо назвете повністю російською мовою, наприклад «Фонд Перемога», то теж отримаєте відмову, тому, що найменування організації містить слова Фонд, а це є вказівкою на некомерційну форму організації.
Крім того, потрібно пам'ятати, що якщо Ви напишете назва компанії заголовними літерами (або великими будуть перші літери назви), то в подальшому, у всіх офіційних документах, необхідно буде вказувати найменування суспільства саме в цьому написанні.
Обов'язково уточніть код реєструючого органу, який у кожному місті свій. Реєстрація ТОВ в Москві проводиться в московської податкової інспекції №46 зі своїм кодом, а якщо зареєструвати компанію в Королеві, то надаєте документи в податкову інспекцію міста Корольов, у якої в свою чергу свій унікальний код.
В принципі, помилки, за які податкова інспекція може відмовити у реєстрації, можна перераховувати багато. Трапляються і комічні, коли сума часток засновників виходить більше 100 (ста) відсотків.....
Природа всіх помилок в неуважності і недосвідченість. Ще раз повторимо, то з чого починали статтю – реєстрація ТОВ не найскладніша процедура. Але варто цим займатися самостійно або довірити справу професіоналам-посередникам, кожен вирішує для себе сам.
|