Самое интересное в мире науки и удивительная природа

Категории раздела

Интересное [115]
Все інше

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 107

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Статистика

Каталог статей

Главная » Статьи » Интересное » Интересное

Через глобальне потепління ЖИТТЯ В ЄВРОПІ СТАЄ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Вперше про глобальне потепління заговорили ще в 60- х роках минулого сторіччя. На основі багаторічних спостережень вчені дійшли висновку про підвищення середньої глобальної приземної температури повітря на кілька десятих градуса . На рівні звітів ООН про це явище заговорили в 1980- і роки в США . Прозвучали дані про те , що за останні 100 років температура повітря в земної поверхні підвищилася в середньому від 0,3 до 0,6 градуса.


До початку 1990 - х на підставі прогнозів шведського вченого Арреніуса , зроблених ним в кінці XIX століття , сформувалася точка зору про те , що глобальне потепління на Землі обумовлено зростанням концентрації в атмосфері « парникових » газів , в першу чергу вуглекислого , а також метану , водяного пара , закису азоту , фреонів та ін у 1995 році на міжурядовій конференції в Мадриді ООН проголосила глобальне потепління науковим фактом.

Не секрет , що теплий і надкомфортний клімат США та Західної Європи на 90 % обумовлений отепляющее дією океанічної течії Гольфстрім . Його потужність дорівнює 50 млн м3 теплої води в секунду , це десять у п'ятнадцятій ступеня кіловат (півтора петаватта ) теплової енергії. Що в свою чергу еквівалентно за потужністю одному мільйону атомних електростанцій , які ось вже протягом декількох століть обігрівають Європу , США та Канаду . Ця « теплова добавка » на 8-10 ° С підвищує температуру в Європі і США ! Все це створює виняткові умови для сільського господарства цих територій . Наприклад , врожайність зернових в нечорноземних Німеччини , Франції , Великобританії , Швеції , Ірландії коливається від 60 до 85 центнерів з гектара , а врожайність чорноземної України - лише 24 ц / га , в нечорноземній Росії - 12-15 ц / га .

Гольфстрім

Благодатний теплий клімат , відсутність мерзлоти і промерзання грунту , дозволяють економити трильйони доларів на інфраструктурі та її експлуатації . Економиться гігантську кількість палива (газу , нафти , вугілля , електроенергії ) , будматеріалів , утеплювачів. Не потрібно будувати потужні теплоцентралі і теплотраси. Населення в теплому кліматі економить на теплому одязі , відсутності необхідності харчуватися більш калорійною їжею в умовах більш холодного клімату. У десятки разів довше , через відсутність вбивчих процесів промерзання - оттайки , зберігаються дороги. І так далі ...

Але чи буде так добре завжди ? Вчені неоднозначні у своїх прогнозах. Але більшість з них схильні припускати , що вже в найближчі 15-25 років , західна цивілізація відчує негативний вплив , що набирає обороти глобального потепління. Причому , крім економічної складової , під загрозою опиниться здоров'я і життєдіяльність всього населення Європи.

Європа знемагає від спеки

Деніель Оудін Естре ( Daniel Oudin Astrom ) і його колеги з Університету Умео вважають , що якщо зв'язок між температурою і смертністю відома , і враховуючи те , що вона не змінюється з плином часу , то відповідно кількість смертей від дуже спекотної або холодної погоди може бути підраховано .
Вони визначили , наскільки за три минулі десятиліття смертність від аномальних температурних умов стала вище в порівнянні з початком XX століття.

Заледеніла Європа

Для цього вчені використовували дані про денній температурі в Стокгольмі з 1900 по 2009 роки , вибравши 1900-1929 роки в якості « контрольного » періоду - вони порівнювали відсоток смертності в цей проміжок часу з аналогічним показником з 1980 по 2009 роки . Дослідники визначили випадки , коли температура була надзвичайно високою або низькою , а потім підрахували , скільки людей загинуло від аномальних температур в ці роки.

Виявилося , що всього з 1900 по 1929 роки було 220 таких смертей , коли температура була вкрай низькою , і 220 - вкрай високою , але вже в 1980-2009 роках ці показники збільшилися до 251 і 381 випадків відповідно. Результатом стало те , що смертність сильно зростала влітку , взимку - трохи менше: на початку XXI століття в екстремально холодні дні вмирали на 5,6 % більше людей , а в екстремально спекотні - на 4,6 % , ніж у такі ж аномальні дні в початку 20 століття. « Смертність від спеки в 1980-2009 роки подвоїлася в порівнянні з тим , якою б вона була без кліматичних змін » , - вважають Естре і його колеги.

Подібні явища , кажуть вчені , відбуваються не тільки в Швеції , але і по всій Європі , при цьому люди так і не змогли адаптуватися до таких умов - це означає , що будь-який новий температурний рекорд може збільшити відсоток смертності.

За матеріалами Павла Губарева та Nature Climate Change
Категория: Интересное | Добавил: noronk (05.11.2013) | Автор: Саня
Просмотров: 802 | Теги: погода, здоров'я, Життя, потепління | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Вход на сайт

Поиск

Интересно