Самое интересное в мире науки и удивительная природа

Категории раздела

Интересное [115]
Все інше

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 107

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Статистика

Каталог статей

Главная » Статьи » Интересное » Интересное

Нерозгадані таємниці магніту
Коронним номером англійського ілюзіоніста Джонса був такий фокус: Джоне пропонував бажаючим покласти на стіл кишеньковий годинник і потім, не доторкаючись до нього, змінював за бажанням положення стрілок. Успіх фокуса забезпечував той же магніт. Сучасне втілення ідеї, що лежить в основі цього фокуса, добре відомі електрикам електромагнітні муфти, за допомогою яких можна обертати пристрої, відокремлені від двигуна якою-небудь перепоною, наприклад стіною.

В XIX віці відомий російський ілюзіоніст Гамулецький створив гідний подиву «Храм чарів». У цьому храмі, або, як називав його сам Гамулецький, «кабінеті», творилися чудеса, пояснення яким і досі не знайдено. Відвідувачі, які піднімалися сходами, оздобленими канделябрами та вкритими килимами, ще здалека бачили позолочену фігуру ангела в натуральний зріст людини, що пливла над дверима «кабінету». В тому, що фігура не була підвішена й не мала ніяких підпорок, міг переконатися кожний бажаючий. Коли відвідувачі сходили на верхню площадку, ангел піднімав руку, підносив до рота валторну і, за спогадами свідків, «грав на ній, цілком природно рухаючи пальцями». «Десять років, казав Гамулецький, я працював, шукаючи точку та вагу магніту й заліза, щоб утримати ангела в повітрі. Крім праці, немало коштів витратив я на це чудо».

«Чудо», подібне цьому, описано в книжці «Про природу речей» Лукреція Кара. Стародавній філософ і поет розповідає про магнітні кільця, що висять над склепінням храма й утримуються тільки взаємним тяжінням.

Нерозгадані таємниці магніту з охотою брала на озброєння релігія. Відомий радянський дослідник магнетизму В. Карцев розповідає, як він познайомився з хоронителем мечеті Шах і Зінда. На самаркандському базарі, підгорнувши на східний манер ноги, сидів білобородий старик у чалмі та в халаті, підперезаному барвистою хусткою. Перед ним лежали фігурки тварин, зроблені з рисового тіста й покриті лаком, стародавні монети - від мідяшок кушанських властителів до царських срібних карбованців. Якось він показав В. Карцеву невеликий довгастий брусок з вигадливою різьбою.
Категория: Интересное | Добавил: noronk (06.02.2011)
Просмотров: 907 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Вход на сайт

Поиск

Интересно